10 sposobów na...lekarstwo

Nie możesz z niego zrezygnować, bo twojemu dziecku się nie poprawia i już wiesz, że "samo nie przejdzie". Mogłoby się wydawać, że istnieje wiele skutecznych sposobów na podanie owego lekarstwa w sposób bezbolesny. Próbujesz od najprostszego:

10 sposobów na...lekarstwo

Do posłuchania, czyli o biblijnych bohaterach dla dzieci

Dzieci lubią piosenki, także te o Bogu i świętych. Słuchając nagrań Violi Brzezińskiej maluchy mogą poznać bohaterów Starego Testamentu, także tych mniej znanych jak wojownik Jozue.

Do posłuchania, czyli o biblijnych bohaterach dla dzieci

Chodziaczek

Wraz z pierwszymi samodzielnie wykonanymi krokami przed maluchem otwierają się nowe perspektywy. Dla dziecka jest to ważny moment z kilku względów. Od tej pory może jednocześnie przemieszczać się i spoglądać na otaczające go przedmioty "z góry" podobnie jak rodzice i opiekunowie

Chodziaczek

Adwent dla malucha

Atmosfera przygotowania do Świąt Bożego narodzenia udziela się nam na różne sposoby. Z jednej strony cieszymy się na spotkanie z bliskimi, z rodziną, może z osobami z którymi rzadko mamy okazję porozmawiać. Szukamy prezentów, które sprawią najwięcej radości ludziom, których kochamy

Adwent dla malucha

Rozpoznać płacz - zrozumieć dziecko

Noworodek płacze, jest to jego pierwsza reakcja na znalezienie się w nowej rzeczywistości. Pierwszy płacz zaraz po urodzeniu jest powitaniem mamy. Słysząc pierwszy raz płacz swojego dziecka mama cieszy się, bo doskonale wie, że to naturalna reakcja, która oznacza, że maleństwo jest zdrowe. Później płacz dziecka nie wywołuje już takich pozytywnych emocji.

Rozpoznać płacz - zrozumieć dziecko