Modlitwa jezusowa

Modlitwa jezusowa polega na wielokrotnym  powtarzaniu (najczęściej w myślach) formuły modlitwy (najczęściej fraza z Pisma Świętego). Modlitwa powstała w czasach Ojców Pustyni (IV w.), którzy  uczyli się fragmentów Nowego Testamentu czy Psalmów poprzez wielokrotne powtarzanie.

Modlitwa jezusowa

Modlitwa i pasek św. Dominika

Założyciel zakonu dominikanów -  św. Dominik Guzman jest patronem kobiet niepłodnych, brzemiennych i rodzących. W Krakowie, w klasztorze na Gródku u sióstr dominikanek można otrzymać pasek św. Dominika. Podobnie jak medalik czy szkaplerz należy do sakramentaliów. Noszenie paska wraz z wytrwałą modlitwą  jest znakiem zawierzenia swojego nienarodzonego dziecka Bogu za wstawiennictwem św. Dominika.

Modlitwa i pasek św. Dominika

Różaniec i koronka

Prosta z pozoru modlitwa jaką się wydaje różaniec sprawia nie raz trudności, gdyż powtarzanie dziesięć razy Zdrowaś Mario wymaga skupienia. Pod tym względem różaniec zbliża się do medytacji, jest jakimś rodzajem kontemplacji aktualnej tajemnicy.

Różaniec i koronka

Nowenna do św. Rity

Św. Rita, podobnie jak Juda Tadeusz, została patronką od spraw trudnych i beznadziejnych. Kiedy poznamy bliżej jej pełne przeciwności życie nie dziwi fakt, że właśnie do niej mamy się zwracać w sytuacjach kiedy tracimy nadzieję i popadamy w zniechęcenie.

Nowenna do św. Rity

Nowenna do św. Judy Tadeusza

Św. Judo Tadeuszu, chwalebny Apostole i wielki przed Bogiem Orędowniku tych, którzy idą ku Tobie z głęboką ufnością.Otwieram moje serce stroskane i proszę, i błagam Cię o opiekę nade mną. Z głębi mej duszy pragnę znaleźć się również w gronie tych, którzy Cię wielbią i tych, którym wyjednałeś u Boga Wszechmocnego łaskę, o którą Cię prosili.

Nowenna do św. Judy Tadeusza