Dziecko w krainie dźwięków

Na temat zajęć umuzykalniających dla małych dzieci i kobiet w ciąży mówi Maria Broniewska, która wraz z zespołem prowadzi takie spotkania w Krakowie.

Dziecko w krainie dźwięków

10 sposobów na...lekarstwo

Nie możesz z niego zrezygnować, bo twojemu dziecku się nie poprawia i już wiesz, że "samo nie przejdzie". Mogłoby się wydawać, że istnieje wiele skutecznych sposobów na podanie owego lekarstwa w sposób bezbolesny. Próbujesz od najprostszego:

10 sposobów na...lekarstwo

Czarno-białe wzory dla noworodków i niemowląt

Noworodek posiada słabe mięśnie gałek ocznych, dlatego trudno mu skupić wzrok na dalekich przedmiotach. Najlepiej widzi przedmioty z odległości 20-30 cm od nasady nosa.

Czarno-białe wzory dla noworodków i niemowląt

Matematyczne zabawy

 Małgorzata Grymuza, prowadząca zajęcia MathRiders oraz Dyrektor Regionalny programu w Polsce, wymienia zabawy i ćwiczenia, które pomogą zainteresować i oswoić malucha z matematyką.

Matematyczne zabawy

Do posłuchania, czyli o biblijnych bohaterach dla dzieci

Dzieci lubią piosenki, także te o Bogu i świętych. Słuchając nagrań Violi Brzezińskiej maluchy mogą poznać bohaterów Starego Testamentu, także tych mniej znanych jak wojownik Jozue.

Do posłuchania, czyli o biblijnych bohaterach dla dzieci

Chodziaczek

Wraz z pierwszymi samodzielnie wykonanymi krokami przed maluchem otwierają się nowe perspektywy. Dla dziecka jest to ważny moment z kilku względów. Od tej pory może jednocześnie przemieszczać się i spoglądać na otaczające go przedmioty "z góry" podobnie jak rodzice i opiekunowie

Chodziaczek

Adwent dla malucha

Atmosfera przygotowania do Świąt Bożego narodzenia udziela się nam na różne sposoby. Z jednej strony cieszymy się na spotkanie z bliskimi, z rodziną, może z osobami z którymi rzadko mamy okazję porozmawiać. Szukamy prezentów, które sprawią najwięcej radości ludziom, których kochamy

Adwent dla malucha

W gąszczu zabawek

Wystarczy wejść do sklepu z zabawkami lub zajrzeć na stronę z ofertą akcesoriów dla dzieci żeby się przekonać, że wybór jest ogromny. Poszukiwanie tej najlepszej, najciekawszej zabawki może przypominać przedzieranie się przez dżunglę, półki uginają się od wymyślnych, kolorowych przedmiotów z których większość mruga światełkami i wydaje różne dźwięki.

W gąszczu zabawek

Rozpoznać płacz - zrozumieć dziecko

Noworodek płacze, jest to jego pierwsza reakcja na znalezienie się w nowej rzeczywistości. Pierwszy płacz zaraz po urodzeniu jest powitaniem mamy. Słysząc pierwszy raz płacz swojego dziecka mama cieszy się, bo doskonale wie, że to naturalna reakcja, która oznacza, że maleństwo jest zdrowe. Później płacz dziecka nie wywołuje już takich pozytywnych emocji.

Rozpoznać płacz - zrozumieć dziecko

Jak pokonać brak pewności siebie

Niewiara we własne możliwości mocno wpływa na rzeczywisty wynik naszych działań. Nie warto wmawiać sobie, że nie jestem w stanie nauczyć się nowych rzeczy, podjąć wyzwania. Jeśli rzeczywiście czegoś chcemy lepiej skupić się na tym, że jeszcze nie umiem, ale przez ćwiczenia na pewno zdołam się nauczyć.

Siła stereotypów i sposób na ich przezwyciężanie

Zabawy, które uczą wytrwałości i optymizmu

Akceptacja porażki nigdy nie jest rzeczą łatwą, kiedy nasze plany się nie udają trudno mimo wszystko pozostać optymistą i wytrwale podejmować kolejne próbować. Jednak możemy pomóc dzieciom uczyć się wytrwałości i optymizmu poprzez zabawę. Oto kilka propozycji:

Zabawy, które uczą wytrwałości i optymizmu