Rytuał kąpieli małego dziecka to ważny moment codziennych zajęć świeżo upieczonych rodziców. Budzi wiele obaw (czy dziecko się nie wyślizgnie z rąk, czy nie będzie płakać przy polewaniu wodą), ale też radości, kiedy nawiązujemy z Maluchem wspaniałą więź przez delikatny dotyk i staranną pielęgnację jego delikatnej skóry. Warto więc, aby w kąpieli dziecka na samym początku brali udział oboje rodzice, warto także zastanowić się, jaka pielęgnacja skóry będzie najwłaściwsza dla naszego Maluszka.

 

Odpowiednie szampony dla dzieci

Wrażliwa skóra dziecka wymaga szczególnej uwagi. W pierwszych miesiącach życia jest bowiem pozbawiona warstwy ochronnej, którą posiada skóra dorosłych, a więc wyjątkowo wrażliwa na podrażnienia lub alergie skórne. W dodatku dla części dzieci spłukiwanie wodą głowy i twarzy może być sporym szokiem, na który będą reagować płaczem. Chcą uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, warto wybrać więc produkty wyjątkowo łagodne, zawierające olejki pielęgnujące delikatne włoski i skórę głowy dziecka, a jednocześnie pozbawione szkodliwych składników powodujących szczypanie oczu. Szampony Johnson's https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkty/szampony-i-odzywki od lat cieszą się powodzeniem wśród rodziców, dzięki formule udoskonalanej z pomocą ze strony lekarzy i farmaceutów. Wyjątkowo łagodne, zawierają składniki, dzięki którym skóra dzieci jest w dobrym stanie i właściwie nawilżona, włosy lśniące i delikatne, a codzienna pielęgnacja staje się przyjemnością i dla dziecka i dla jego rodziców.

 

Odpowiednie kremy dla dzieci

Kolejnym produktem, który warto wybrać ze sporą rozwagą, jest krem dla dzieci. Skóra Maluszków ma bowiem często skłonność do przesuszania, które może prowadzić do podrażnień i niepokoju dziecka. Aby temu zapobiec, warto zdecydować się również na produkty już sprawdzone, o składzie, który nie podrażnia, a przywraca skórze niemowląt naturalne nawilżenie. Krem Johnson's na dobranoc https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkty/johnsons-bedtime-krem-na-dobranoc to delikatny środek do masażu skóry dziecka, który można wykonywać codziennie jako doskonały rytuał przed zaśnięciem. Zawiera naturalne olejki uspokajające swoim aromatem, a powtarzalność rytuału masażu uczy dziecko bliskości z rodzicami i wprowadza je w nastrój skłaniający do szybszego zasypiania. Takie wyciszenie się przed snem, po radosnej kąpieli, pod wpływem delikatnego masażu jest dla dziecka nieodzownym elementem wieczornych zwyczajów domowych, zbliżających je do rodziców i dających poczucie bezpieczeństwa.

Materiał zewnętrzny